Kartą czy błyskawicznym przelewem ? Jak płacą Polacy w sieci ?

Każdy rynek charakteryzuje się inną specyfiką. Przykładowo społeczeństwo w Anglii jest przyzwyczajone do korzystania z kart płatniczych, zaś w Polsce lepiej sprawdzają się błyskawiczne przelewy. Ma to związek z obciążeniami podatkowymi oraz kosztami transakcji. W Polsce niewielu posiadaczy rachunku bankowego korzysta z kart płatniczych, bo albo ich nie posiadają, albo nie są przygotowani do takich operacji lub – cenią sobie czas i wiedzą, że błyskawiczne przelewy są najbezpieczniejsze. Co warto wiedzieć o e-płatnościach w Polsce? O tym dowiecie się poniżej.

Lubimy to, co szybkie

Błyskawiczne płatności online pozwalają zaoszczędzić wiele czasu. Korzystając z bramek płatności możemy zapłacić za zakupy w czasie rzeczywistym lub odroczonym. Takie płatności są wybierane przez polskich internautów, bo nie muszą mieć gotówki w kieszeni, aby móc dokonać zakupu.

Jak będzie wyglądać przyszłość?

Anglicy wybrali karty płatnicze, więc będą się rozwijać w tej branży. W Polsce najpopularniejsze są szybkie płatności online, zatem operatorzy będą usprawniać swoje kanały płatnicze i tworzyć bramki do sprzedaży mobilnej. W przyszłym roku tendencje na pewno się nie zmienią, ale ciekawym jest, jak wielu z nas przetestuje inne, niż znane do tej pory metody płatności. 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Next Post

Jakie transakcje reklamować wykorzystując chargeback ?

pon Maj 18 , 2020
Płatności kartą należą z pewnością do najbardziej zabezpieczonych płatności elektronicznych. Poza standardowymi zabezpieczeniami takimi jak podwójna weryfikacja transakcji czy usługa 3D Secure, istnieje specjalna procedura, która pozwala na reklamację transakcji dokonanych przy użyciu kart Visa lub MasterCard. Ta procedura to chargeback, czyli obciążenie zwrotne. Co ciekawe, dotyczy ona nawet płatności […]

Kontakt